Достапни линкови

Кандахар: Двајца канадски војници се убиени при напад на бунтовниците


Двајца канадски војници биле убиени, додека петмина други биле ранети во денешниот напад на бунтовниците во Авганистан, јавуваат агенциите. Се додава дека нападот се случил во моментот додека војниците помагале во расчистување на едно минско поле во близина на градот Кандахар.
XS
SM
MD
LG