Достапни линкови

Техеран: Средба Игор Иванов – Али Лариџани


Шефот на рускиот Совет за безбедност, Игор Иванов денеска во Техеран ќе разговара со иранскиот преговарач за нуклеарната програма, Али Лариџани. Во синоќешниот телефонски разговор со американскиот претседател Џорџ Буш, рускиот претседател Владимир Путин нагласил дека треба да продолжат преговорите со Иран за надминување на кризата.
XS
SM
MD
LG