Достапни линкови

Белград: Карла Дел Понте во посета на Србија


Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Карла Дел Понте, во рамките на посетата на Србија, денеска се состана со премиерот Воислав Коштуница. Главна тема е проблемот со лоцирањето и апсењето на Ратко Младиќ, поради што и Европската Унија ги замрзна преговорите со Србија за доближување до Унијата.
XS
SM
MD
LG