Достапни линкови

Пенсилванија: Загинаа четири девојчиња во вооружен напад


4 девојчиња се жртви на вчерашниот напад на вооружено лице врз училиштето за Амиши во американската држава Пенсилванија. Идентификуваниот напаѓач, Чарлс Робертс упаднал во училиштето, ги пуштил машките деца, а девојчињата ги врзал и пукал во нив, а потоа се самоубил.
XS
SM
MD
LG