Достапни линкови

Аман: Кондолиза Рајс смета дека кон Иран ќе мора да се воведат санкции


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска оцени дека меѓународната заедница ќе нема друг избор освен воведување санкции против Иран доколку не престане со збогатувањето ураниум. Рајс во рамките на Блиско-источната турнеја, денеска е во посета на Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG