Достапни линкови

Хелсинки: Ахтисати ќе ги инфирмира министрите за одбрана на ЕУ за преговорите за Косово


Специјалниот пратеник на ОН за статусот на Косово Марти Ахтисари ќе ги информира министрите за одбрана на ЕУ за преговарачкиот процес на неформална средба денеска во Финска. Ахтисари се уште нема одредено датуми за други рунди преговори меѓу Белград и Приштина.
XS
SM
MD
LG