Достапни линкови

Вашингтон: Од денеска блиско источна турнеја на Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс од денеска е во турнеја по Блискиот исток. Како што јавуваат агенциите таа ке го посети Израел, палестинските територии, саудиска Арабија и Египет. Фокусот на разговорите ке биде обновување на израелско палестинскиот мировен процес.
XS
SM
MD
LG