Достапни линкови

Вашингтон: Сенатот го одобри законот за изградба на ограда на границата со Мексико


Американскиот сенат го одобри законот за изградба на ограда на границата со Мексико со цел да се спречи влегувањето на имигранти во Соединетите Држави. Законот претходно беше прифатен и од Претставничкиот дом, а сега оди на потпис кај претседателот Џорџ Буш. Мексиканската влада предупреди дека илјада километри долгата гранична ограда ќе ги наруши односите меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG