Достапни линкови

Багдад: Воведен општ полициски час во Багдад


Ирачката влада синоќа воведе општ полициски час со кој до утре се забранува движење на возила и пешаци во Багдад. Не се соопштени причините за воведувањето на полицискиот час, но медиумите укажуваат дека тоа е дел од операцијата на американските и ирачките сили за справување со насилството во Багдад.
XS
SM
MD
LG