Достапни линкови

Кабул: Над 10 загинати во самоубиствен напад пред авганистанското министерство за внатрешни работи


Над десет загинати и пеесетина повредени е билансот од денешниот самоубиствен напад пред влезот на авганистанското министерство за внатрешни работи во Кабул. Агенциите јавуваат дека напаѓачот се наоѓал меѓу полицајците и вработените во министерството кои во тој момент доаѓале на работа. Според надлежните, повеќето од повредените биле во критична состојба.
XS
SM
MD
LG