Достапни линкови

Вашингтон: САД ја суспендираа помошта за Тајланд


Соединетите држави ја суспендираа помошта од 24 милиони долари за Тајланд како одговор на моениот удар со кој мината недела беше отфрлена владата. Стејт Департментот побара враќање на демократијата и пред времени избори.
XS
SM
MD
LG