Достапни линкови

Москва: Апсењето на четворица руски офицери во Тбилиси е продолжување на анти руската политика


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска оцени дека апсењето на четворицата руски офицери во Тбилиси е продолжување на антируската политика на Грузија. Тој најави дека за решавање на инцидентот ќе побара ангажирање на Советот за безбедност на Обединетите Нации. Грузија вчера уапси четворица руси под сомневање дека биле шпиони.
XS
SM
MD
LG