Достапни линкови

Брисел: Втора ноќ нереди на млади по потекло од северна Африка


Во Брисел втора ноќ по ред имаше нереди што ги предизвикаа стотина млади, по потекло од северна Африка, поради смртта на еден нивен сонародник во затвор. Демонстрантите запалиле еден центар за млади, а нападнале и полициски возила и продавници. Полицијата уапсила 30-тина лица.
XS
SM
MD
LG