Достапни линкови

Хелманд: Најмалку 18 загинати во експлозија


Во експлозија во близина на канцеларијата на гувернерот на авганистанската провинција Хелманд загинаа најмалку 18 лица. Гувернерот Мухамад Дауд Сафи не е меѓу жртвите кои се претежно цивили, но и полицајци. Полицијата се сомнева на бомбаш самоубиец. Источно од Кабул пак во експлозија загина еден италијански војник, двајца други војници и пет цивили беа ранети.
XS
SM
MD
LG