Достапни линкови

Њу Орлеанс: Рок концерт на обновениот стадион Супердом по ураганот Катрина


Синоќа со рок концерт и рагби меч повторно е отворен стадионот Супердом во Њу Орлеанс кој минатата година беше тешко оштетен од ураганот Катрина. Тој стана симбол на поплавите и бегалците кои со денови во лоѓи услови престојуваа на стадионот пред да бидат евакуирани.
XS
SM
MD
LG