Достапни линкови

Њујорк: Амнести Интернешенел изрази загриженост за новите апсења во Иран


Амнести Интернешенел изрази загриженост за новите апсења во Иран на активисти на човекови и малцински права и други мирољубиви критичари на режимот. Амнести го повика Техеран да ја запре злоупотребата против оние кои изминативе денови беа уапсени, меѓу кои и иранецот од азербејџанско потекло поради школски бојкот и 10 тина лица кои протестираа против егзекуција на 4 жени.
XS
SM
MD
LG