Достапни линкови

Ерусалим: Израел никогаш нема да дозволи Иран да има нуклеарно оружје, изјави Ехуд Олмерт


Израелскиот премиер Ехуд Олмерт изјави дека еврејската држава никогаш нема да дозволи Иран да има нуклеарно оружје. Во интервју за Џерусалем Пост Олмерт изјави дека Израел ќе дејствува заедно со Соединетите Држави, бидејки верува оти американскиот претседател Џорџ Буш е исто така определен за да го спречи Иран да направи нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG