Достапни линкови

Еквадор: Најмалку 46 загинати во сообраќајна несреќа


Најмалку четириест и шест лица, главно деца, загинале во сообраќајната несреќа во Еквадор, соопшти денеска спасувачките екипи. До нереќата дошло во околината на главниот град Кито кога еден школкски автобус слетал во провалија откако претходно удрил во стената покрај патот. Децата се враќале од екскурзија.
XS
SM
MD
LG