Достапни линкови

Багдад: Продолжува судењето против Садам Хусеин


Во Багдад денеска продолжи судењето против поранешниот ирачки претседател Садам Хусеин кој заедно со шестмина негови соработници е обвинет за геноцид врз курдите во северен Ирак. Претседавачот на судот веднаш го острани Садам Хусеин од судницата откако тој продолжи да се жали затоа што бил држен во метален затвор.
XS
SM
MD
LG