Достапни линкови

Багадад: Над 30 загинати во експлозија на бомба


Над 30 луѓе загинале при денешната експлозија на бомба во населбата Садр Сити во Багдад. Бомбата била скриена во буре за нафта на една бензиска пумпа. Во меѓувреме, ирачката телевизија јави дека во провинцијата Дијала бил уапсен Мунтасир Ал Џибури, лидер на најголемата бунтовничка група во Ирак, одговорна за повеќе бомбашки напади и убиства на шиитски и курдски заложници.
XS
SM
MD
LG