Достапни линкови

Прага: Зголемени мерки за безбедност поради опасност од терористички напад


Во главниот град на Чешка, Прага, денеска се засилени мерките за безбедност поради информациите дека е можен терористички напад. Премиерот Мирек Тополанек соопшти дека чешката влада, во текот на изминатата ноќ, одржала итна седница на која се договорени посебни мерки за безбедност поради сознанијата на разузнавачките служби за можна терористичка закана. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG