Достапни линкови

Њујорк: Разговорите меѓу меѓународната заедница и Иран на добар пат


Претседателот на Иран Махмуд Ахмадинеџад изјави дека не знае што треба да понуди за да докаже дека на неговата земја не и треба атомско оружје и оти не го поседува. На прес конференцијата во Њујорк Ахмадинеџад изрази уверување дека преговорите за ова прашање на Иран со меѓународната заедница се на добар пат.
XS
SM
MD
LG