Достапни линкови

Париз: Средба Жак Ширак – Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Париз ќе разговара со францускиот претседател Жак Ширак. На двајцата државници утре ќе им се придружи и германскиот канцелар Ангела Меркел. На заедничкиот состанок се очекува главно да се разговара за руското снабдување со нафта и гас на европските земји и иранското нуклеарно прашање.
XS
SM
MD
LG