Достапни линкови

Вашингтон: Бил Гејтс најбогат американец според Форбс


За да се стигне во листата на четиристотините најбогати американци што го составува магазинот Форбс, сега треба да се поседува најмалку милијарда долари. На прво место на листата е основачот на Мајкрософт Бил Гејтс со богатство од пеесет и три милијарди долари. На второ место е инвеститорот Ворен Бафет со четириесет и шест, а на третото казино операторот Шелдон Аделсон со дваесет милијарди долари.
XS
SM
MD
LG