Достапни линкови

Будимпешта: 15 илјади луѓе трета ноќ на демонстрации


Околу 15 илјади луѓе се собраа и синоќа на протести во Будимпешта, барајки оставка од унгарскиот премиер. Протестите најнапред биле мирни, но потоа повторно дошло до судири со полицијата при што 17 лица биле повредени, а над 60 уапсени.
XS
SM
MD
LG