Достапни линкови

Казахстан: 40 загинати при експлозија во рудник


Најмалку 40 луѓе загинале во екплозијата на метан во еден рудник за јаглен во Казахстан. 7-мина рудари биле спасени од рудникот, чиј сопственик е компанијата за челик Митал.
XS
SM
MD
LG