Достапни линкови

Газа: Израелските сили убиле тројца палестинци


Израелските сили денеска убиле тројца палестинци во северниот дел на Појасот Газа, јавија агенциите. Според израелската армија, бил отворен оган врз тројцата палестинци кои истрелувале ракети, додека палестинците тврдат дека станувало збор за млади момчиња кои чувале овци.
XS
SM
MD
LG