Достапни линкови

Свет: 11 рудари загинале во експлозија во рудник


Најмалку 11 рудари загинале, а 28 се водат за исчезнати по експлозија во рудникот Засијадко во Доњецкиот регион. Експлозијата се случила по ненадејно протекување на мешавина од јаглен и гас.
XS
SM
MD
LG