Достапни линкови

Њујорк: На Ирак му се заканува граѓанска војна, предупреди Кофи Анан


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан предупреди дека доколку и натаму продолжаат насилствата во Ирак, на таа замја и се заканува граѓанска војна. Во послдниве неколку самоубиствени напади во Багдад загинале неколку десетици луѓе.
XS
SM
MD
LG