Достапни линкови

Њујорк: Средба Махмуд Абас - Ципи Ливни


Претседателот на палестинската власт Махмуд Абас во Њујорк се сретна со министерката за надворешни работи на Израел Ципи Ливни. На средбата, како што јавуваат агенциите, Абас и порачал на Ливни дека владата на национално единство за која преговара со Хамас ќе го признае Израел.
XS
SM
MD
LG