Достапни линкови

Коломбо: Тамилските Тигри убиле 11 муслимански работници


Полицијата на Шри Ланка соопшти дека во текот на изминатиот викенд Тамилските Тигри убиле 11 муслимански работници во источниот дел на земјата. До инцидентот доаѓа само неколку дена откако владата и бунтовниците се договорија да започнат преговори за запирање на насилствата.
XS
SM
MD
LG