Достапни линкови

Бајконур: Прва жена турист на патување во вселената


Американката од иранско потекло Анушех Ансари, прва жена турист во вселената и уште двајца космонаути, полетаа денеска од Бајконур во Казахстан кон Меѓународната вселенска станица. Пристигањето на вселенската станица се очекува в среда.
XS
SM
MD
LG