Достапни линкови

Кабул: Најмалку 14 војници на НАТО се повредени при самоубиствен бомбашки напад


Авганистанската полиција соопшти дека бомбаш самоубиец се разнел меѓу група НАТО војници кои им делеле чоколади на деца во провинцијата Кандахар. Најмалку 14 војници биле повредени, како и повеќе деца. НАТО вчера соопшти дека е завршена повеќе-дневната акција во Кандахар против талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG