Достапни линкови

Сани: Уапсени четири припадници на Ал Кадеа


Јеменската полиција уапсила 4 припадници на Ал Каеда кои планирале напади на главниот град Сани, јавуваат агенциите. надлежните институции информираат дека уапсените милитанти се поврзани со други лица кои планирале напади на нафтените објекти во Јемен.
XS
SM
MD
LG