Достапни линкови

Кабул: Убиени 17 талибански бунтовници во офанзива на силите на НАТО


Силите на НАТО во Авганистан убиле 17 талибански бунтовници во заедничката офанзива во која учествуваа околу 7 илјади војници. Лицата се убиени во моментот кога се обиделе да постават експлозив пред воената база во областа Урузган на југот на Авганистан.
XS
SM
MD
LG