Достапни линкови

Киркук: Најмалку 20 загинати во експлозија на автомобил бомба


Во експлозија на автомобил бомба во ирачкиот град Киркук во близина на полицијата загинале најмалку 20 лица. Во главниот град Багдад пак се убиени двајца полицијаци.
XS
SM
MD
LG