Достапни линкови

Техеран: Кина побара од Иран поголема флексибилност за нуклеарната програма


Кина побара од Иран да биде по флексибилен околу неговата нуклеарна програма. Оваа премиерот на Кина Вен Џибао му го порачал на иранскиот пот претседател Али Саидлу. Двајцата вчера се сретнале на маргините на состанокот на Шангајската организација за соработка кој се одржува во Душанбе – Таџикистан.
XS
SM
MD
LG