Достапни линкови

Багдад: Откриени најмалку 35 тела во различни делови на Ирак


Ирачката полиција соопшти дека открила најмалку 35 тела во изминативе 24 часа во различни делови на Ирак. Според полицијата тие по се изгледа дека се жртви и на криминал и на напади. Во зиминативе 4 дена полицијата пронајде околу 150 тела претеќно во Багдад.
XS
SM
MD
LG