Достапни линкови

Приштина: Експлозија на бомба пред куќата на косовскиот шеф на дипломатијата


Пред куќата на косовскиот министер за внатрешни работи Фатмир Реџепи рано изутрината експлодирала бомба, подметната под неговиот автомобил, но никој не бил повреден. Причинета е само материјална штета.
XS
SM
MD
LG