Достапни линкови

Варшава: Полска ќе испрати дополнителни 1000 војници во Авганистан


Полска денеска соопшти дека е волна да испарти доплнителни илјада војници во фебруари во Авганистан. Ова доаѓа по синоќешната седница во Брисел на НАТО кој не успеја да обезбедни нови сили за Авганистан. Решението за дополнителните 2500 војници е одложено за неколку недели до состанокот во Словенија.
XS
SM
MD
LG