Достапни линкови

Москва: Убиен првиот претседател на руската централна банка


Првиот заменик преседател на Руската централна Банка Андреј Козлов е убиен синоќа од непознати напаѓачи во Москва пред фудбалско игралиште. Убиен е и неговиот возач. Козлов беше предводник на жестока капања против корупцијата во рускиот банкарски систем.
XS
SM
MD
LG