Достапни линкови

Белград: Посета на шефот на грчката дипломатија Дора Бакојани


Шефицата на грчката дипломатија Дора Бакојани денеска во Белград и Приштина ќе разговара за текот на преговорите за идниот статус на Косово. Според најавите од Атина, таа сака од права рака да се информира пред извештајот кој идната недела во Советот за Безбедност треба да го достави специјалниот преставник Марти Ахтисари. Бакојани потоа патува за Брисел и Вашингтон. Грција овој месец е преседавач на Советот за безбедност на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG