Достапни линкови

Хаг: Посета на премиерот Никола Груевски


Македонскиот премиер Никола Груевски денеска во Хаг ке се состане со претседателот на Хашкиот Трибунал Фаусот Покар и главниот обвинител Карла дел Понте. Предвидено е Груевски да ги посети и обвинетите Љубе Бошковски и Јохан Тарчуловски, јавува МИА. Груевски вчера и завчера во Брисел остцвари средби со првите луѓе на Европската Унија и НАТО.
XS
SM
MD
LG