Достапни линкови

Багдад: Најмалку 14 загинати при експлозија на автомобил бомба


Ирачката полиција соопшти дека во денешната експлозија на автомобил бомба во источниот дел на Багдад загинале најмалку четиринаесет луѓе, а шеесетина други биле повредени. Веднаш потоа во центарот на Багдад имало уште една експлозија на автомобил бомба во која загинаа осум луѓе. Истовремено, полицијата во последниве дваесет и четири часа во разни делови на Багдад пронашла тела на шеесетина убиени. Тие претходно биле мачени.
XS
SM
MD
LG