Достапни линкови

Дамаск: Тројца напаѓачи убиени во нападот на амбасадата на САД


4 вооружени лица денеска ја нападнале американската амбасада во сирискиот главен град Дамск, при што, како што соопшти сирискиот министерство за внатрешни работи, биле убиени тројца од напаѓачите, а еден бил ранет. Стејт Департментот го потврди нападот, но никој во амбасадата во Дамск не бил повреден. Според очевидци, напаѓачите дошле со автомобил пред американската амбасада и отвориле оган врз сириското обезбедување, кое возвратило, по што напаѓачите предизвикале екплозија.
XS
SM
MD
LG