Достапни линкови

Газа: Еден израелски војник убиен во напад на палестински милитант


Палестински милитант нападнал израелска патрола во Појасот Газа, при што бил убиен еден израелски војник, јавија агенциите. Одговорноста за нападот ја превзела вооруженото крило на Хамас.
XS
SM
MD
LG