Достапни линкови

Владикавказ: 11 високи руски офицери загинаа во хеликоптерска несреќа


11 високи руски офицери загинале при уривањето на воениот хеликоптер во близина на градот Владикавказ, јави Итартас. Меѓу загинатите се тројца руски генерали. Причината за уривањето на хеликоптерот сеуште не е позната.
XS
SM
MD
LG