Достапни линкови

Њујорк: Анан ги повика Иран и Сирија на соработка со меѓународната заедница


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан ги повика Иран и Сирија на конструктивна соработка со меѓународната заедница за да излезат од изолација. Во интервјуто за денешен Фајненшел Тајмс, Анан бара од тие две земји да помогнат и во стабилизацијата на мирот во Либан.
XS
SM
MD
LG