Достапни линкови

Багдад: Над 16 загинати при експлозија на минибус


Најмалку 16 лица загинале во денешната експлозија на минибус пред еден центар за регрутација во Багдад, соопшти ирачката полиција. Уште 9 други ирачани биле убиени во одвоени напади во Ирак во изминатата ноќ, додека американските сили соопштија дека еден нивни војник бил застрелан за време на патролирање во Багдад.
XS
SM
MD
LG