Достапни линкови

Виена: Расправа за иранската нуклеарна програма


Бордот на директори на Меѓународната агенција за атомска енергија денеска во Виена расправа за нуклеарната програма на Иран. До состанокот доаѓа по вчерашните разговори на Хавиер Солана со главниот ирански преговарач Али Лариџани, кои беа оценети како конструктивни. Соединетите Држави бараат од Советот за безбедност на Обединетите Нации да започне дебата за санкции против Иран.
XS
SM
MD
LG